دبستان دخترانه علمي همدان
 


29 تیر 1399

ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

مولف:   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

 
«برادلی چاکرز» مزخرف‌ترین بچه مدرسه بود، یک هیولای تمام عیار. هیچ چیز به اندازه تنبیه شدن او، بچه‌های دیگر را خوشحال نمی‌کرد. او در کلاس «خانم ایبل» در ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر می‌نشست، چون دیگر عقب‌تر از آنجا جایی برای نشستن او نبود؛ تا اینکه «کارلا» به مدرسه آنها آمد ... و برادلی تبدیل به دوست ‌داشتنی‌ترین پسر مدرسه شد.
کتاب «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر»، به توصیف نوجوانی می‌پردازد که شکست‌های پیشین در زندگی و روابط اجتماعی، زندگی وی را کاملا از کنترل خارج کرده است. «لوییس سکر» در این کتاب، به توصیف دقیق و زیبای روحیات و عواطف این کودکان و پیچیدگی رفتار با آنان پرداخته و شیوه برخورد و واکنش صحیح نسبت به آنان را ارائه کرده است. مطالعه کتاب به معلمان، مشاوران و والدینی که با نوجوانان ناسازگار رویاروی هستند، پیشنهاد می‌شود. جذابیت و طنز کتاب مطالعه آن را برای خوانندگان نوجوان و بزرگسال، بی‌اندازه شیرین می‌کند. کتاب «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر»، برنده ۱۹ جایزه ادبی در امریکا شده است.
رمان نوجوان «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» برای دانش‌آموزان چهارم، پنجم و ششم دبستان مناسب است، مخصوصا برای دانش آموزانی که با سیستم مدرسه و رابطه با گروه هم‌سالان مشکل دارند، قلدری می‌کنند یا خود اذیت می‌شوند. این کتابِ خوش‌خوان به درک بهتر دیگران و کشف معجزه‌ همدلی کمک می‌کند. نویسنده‌ش، نویسنده رمان درخشان گودال‌هاست.

تعداد مشاهده (541)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید